Zlatý list v karanténě #1 – Ornitologie

Jak již jistě víte, letošní 48. ročník Zlatého listu byl kvůli pandemii zrušen. My jsme na nic nečekali a pustili jsme se do přípravy online přírodovědné soutěže, která nese název “Zlatý list v karanténě”.

Připravili jsme si pro vás 10 testů, které budeme zveřejňovat postupně po dobu 10 týdnů, což znamená, že každý týden bude připraven test nový. Každý test je zpřístupněný po dobu 7 dní, poté budou zveřejněny správné odpovědi, a také pro vás zveřejníme test v podobě PDF, tudíž si ho budete moci nesoutěžně zkoušet i po skončení.
To zní dobře, ne? Pojďte to s námi zkusit! Na výběr máte ze dvou obtížností – jednodušší a náročnější. Je jen na vás, kterou obtížnost si zvolíte.
Vymyslete si přezdívku, pod kterou budete soutěžit, a my pod ní budeme zveřejňovat průběžné výsledky, a tak každý uvidí – jak se mu daří. Přezdívku si prosím ponechejte po celou dobu soutěže.

Není důležité mít správnou odpověď za každou cenu, není žádoucí správné odpovědi vyhledávat v odborných publikacích či na internetu. Nejdůležitější je v soutěži vytrvat a zúčastnit se všech deseti kol. Z největších vytrvalců vylosujeme 50, kteří se mohou těšit na drobnou upomínku.

Tak co? Jdete do toho s námi?

První test je z ORNITOLOGIE  a je dostupný od pondělí 6. 4. 2020 13:00 do pondělí 13. 4. 2020 12:59
1. Ornitologie JEDNODUŠŠÍ
2. Ornitologie NÁROČNĚJŠÍ
Otázky a odpovědi z ornitologie naleznete v PDF  zde